Administracja Linux

Administracja linux.jpg

Administracja systemami Linux/Windows

Posiadamy bogate doświadczenie w administracji systemami Linux i Windows, poparte certyfikatami technicznymi firm takich jak RedHat czy Microsoft.

W sposób stały administrujemy znaczną ilością systemów, ale chętnie realizujemy też jednorazowe zlecenia dotyczące instalacji czy aktualizacji oprogramowania.

Skupiamy się głównie na systemach RedHat (i pochodnych - CentOS), ale nie boimy się kontaktu z innymi dystrybucjami czy oprogramowaniem Windows Server.

W czym mamy doświadczenie?

Administracja Linux (RedHat, Centos, inne)

Doskonale znamy systemy Linuxowe. Instalujemy, wdrażamy i opiekujemy się takimi usługami jak serwery WWW Apache, serwery baz danych mySQL/PostgreSQL/Firebird, routing, firewall, samba, dhcp, dns i wiele, wiele innych.

Wirtualizacja

Mamy znaczne doświadczenie w usługach wirtualizacji z wykorzystaniem mechanizmów XEN i KVM. Instalujemy i wdrażamy tzw. wirtualizatory, czyli fizyczne maszyny, na których działają w wirtualnym środowisku inne systemy operacyjne (Windows/Linux). Działania takie powodują znaczne obniżenie wydatków na infrastrukturę IT i sprzęt, bo na jednej fizycznej maszynie możemy uruchomic kilka/kilkanaście systemów operacyjnych.

Obsługa systemów hostingowych

Świetnei znamy i administrujemy rozwiązaniami dedykowanymi dla firm hostingowych. Mamy bogate doświadczenie w administracji oprogramowaniem Direct Admin i usługami z nim powiązanymi. Poza standardowymi zadaniami administracyjnymi, wykonujemy też migrację danych między serwerami.

Systemy monitorowania usług i sprzętu

Każde wdrożone rozwiązanie powinno posiadac również zautomatyzowany system monitorowania usług. Wdrażamy i administrujemy oprogramowaniem Zabbix, opartym na otwartej licencji Open Source.
Jesteśmy w stanie monitorowac niemal każdą usługę czy system, w tym takie parametry jak na przykład: obciążenie procesora, wykorzystanie pamięci RAM, status dowolnych usług i portów (dostępna/niedostępna), obciążenie interfejsów sieciowych i wiele innych. Oprogramowanie umożliwia również tworzenie interaktywnych wykresów, dzięki czemu możemy przeglądac dane historyczne dowolnie poruszając się po osi czasu.
Najważniejszą funkcją są tzw. wyzwalacze, które umożliwiają zdefiniowanie wywołania określonej akcji w przypadku wystąpienia problemu (np. wysłania maila z informacją o awarii lub automatyczne wykonanie zdalnego restartu usługi).