Realizacje i wdrożenia

Siec bezprzewodowa (WiFi)

Dotychczas jest to nasze największe wdrożenie zaplanowane i zrealizowane od podstaw.

Zgodnie z założeniami, cały budynek szkoły miał zostac pokryty zasięgiem sieci WiFi - chodziło tutaj zarówno o sale lekcyjne, pomieszczenia administracyjne jak i korytarze.
W związku z tzw. "starym budownictwem" wybór sprzętu i lokalizacja punktów dostępowych okazała się dośc skomplikowana, lecz nie niemożliwa.

Wszystkie urządzenia aktywne i pasywne to sprzęt firmy Ubiquiti, dedykowany do profesjonalnych rozwiązań. Punkty dostępowe (UniFi) wyglądem przypominają czujniki dymu i zamontowane zostały na sufitach w korytarzach.
Switche to urządzenia w pełni zarządzalne (Ubiquiti ToughSwitch), oferujące jednocześnie funkcję PowerOverEthernet, która umożliwia zasilenie punktów dostępowym przy wykorzystaniu dodatkowych żył w przewodach UTP.
Dzięki temu do każdego punktu dostępowego poprowadzony mógł byc tylko jeden przewód (UTP) a lokalizacja urządzeń nie była w zaden sposób uzależniona od zasilania.

Jako uzupełnienie, wdrożone zostało oprogramowanie UniFi, które ma ogromne możliwości diagnostyczne sieci. Oprogramowanie wykrywa podłączone punkty dostępowe, pozwala umieszczac je na planie piętra/budynku oraz określac przybliżone zasięgi.
Dodatkowo możliwe jest łatwe i intuicyjne zarządzanie wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca oraz śledzenie aktywności użytkowników (ilośc podłączonych stacji, poziomy sygnału, czas podłączenia, czas zakończenia pracy).

W oparciu o opisywany sprzęt możliwy jest również scenariusz, w którym tworzone są dwie odrębne sieci WiFi (o różnych nazwach i hasłach) - np. jedna dla pracowników szkoły, druga dla uczniów i gości. Tym samym możliwe jest definiowanie maksymalnych prędkości i innych ustawień, które mogą byc przypisane do określonej grupy użytkowników

Nasza firma w całości zrealizowała ten projekt - od zakupu i dostarczenia urzadzeń, poprzez ich montaż, na szkoleniu (więcej szczegółów w ofercie dla szkół ) skończywszy

Szczegóły projektu

Klient Szkoła Podstawowa
Data Styczeń/Luty 2013
Powiązane usługi Oferta dla szkół
Zdjęcia


Inne wdrożenia