Realizacje i wdrożenia

Wdrożenie routera Mikrotik z obsługą wielu łącz internetowych (Routing Failover)

Dla jednego z naszych klientów, firmy z branży handlowej, wdrożyliśmy zaawansowany router oparty o platformę Mikrotik z obsługą dwóch (i więcej) łącz internetowych.

We wspomnianej firmie elementem kluczowym był stały i nieprzerwany dostęp do Internetu. Firma, z racji profilu swojej działalności nie mogła sobie pozwolic na przestoje spowodowane brakiem dostępu do sieci.
W związku z tym, że podłączone były już dwa łacza internetowe od niezależnych dostawców (dwie różne technologie w której zestawione były łącza), niezbędnym stało się wdrożenei rozwiązania, które umożliwiałoby automatyczne przełączanie ruchu w przypadku awarii jednego z nich.

Do realizacji zlecenia wybrane zostało urządzenie oparte platformę Mikrotik, które posiada ogromne możliwości konfiguracji.
Odpowiednia konfiguracja urządzenia spowodowała, że w przypadku awarii jednego z łącz ruch natychmiastowo (z czasem reakcji około 2 sekund) kierowany jest przez drugie łącze. Gdy główne łącze odzyskiwało sprawnośc, automatycznie realizowane jest zadanie odwrotne.
Dodatkowo, wdrożone zostały mechanizmy podziału pasma (QoS) nadające odpowiednie priorytety dla odpowiedniego rodzaju ruchu (wysoki priorytet VOIP i WWW, itp) oraz pojedyńczy punkt dostępu sieci bezprzewodowej (WiFi).

Z racji ogromnych możliwości platformy Mikrotik, jesteśmy w stanie w jej oparciu zrealizowac niemal każdy scenariusz - od prostych punktów dostępowych, poprzez Routing Failover, dynamiczny podział pasma, serwery VPN, na zaawansowanych rozwiązaniach skończywszy (więcej szczegółów w dziale poświęconym sieciom komputerowym ).

Szczegóły projektu

Klient Firma handlowa
Data Czerwiec 2013
Powiązane usługi Sieci komputerowe
Zdjęcia


Inne wdrożenia